Versek

 

 

 

Molnár Lajos



Ha szemed füvén nyúl fut át



Tudod, kedves, egyszerre vagyok

mindenhol és minden időben.

Ez nem nagy dolog,

bőrömön túl is folytatódom,

az is én vagyok.



Én vagyok a virágmintás takaród,

amit magadra húzol éppen,

és a csillag is,

amit előbb láttál az égen.

Tizenhárommilliárd éve

várom, hozzád érjen a fényem,

hogy meglássalak, s te rám tekints.

Ha barna szemed most zöldre vált,

olyan lesz, mint a tavaszi fű

hajnali harmat után,

és benne hét nyúl fut át,

akkor tudom, megérte,

mert abban a pillanatban ott van

mind a tizenhárommilliárd évem.



Lábammal fiúnkat ringatom,

holnapból érkezett falovon.

A bölcső oldalán csillagok.

A csöndben altatót nyikorgok.


 


Lámpavirágok nőnek lábad nyomán



Láthatárig visz az öröm és tovább,

lámpavirágok nőnek lábad nyomán,

a föld fényét mutatják,

álarc mögötti arcát.



Az órában egy másik óra ül,

hátul, a rugók mögött legbelül,

méri jegenyében a jégesőt,

és a felhők között a legfelsőt.



Fejünk elfér a krumpliban,

csíra-szemünkön fásli van,

a belső falon, a képeken

látjuk az elásott kincseket.



A szó üres, nincs benne más,

csak szapora szívdobogás.

A titok mindenhol ott van,

épp a dobhártyámon dobban.




Szeme alatt gyűrött ballonkabát



Nagyítójával közelről néz,

hogy előtűnjön mindegyik rés.



Szeme alatt nincs táska,

csak gyűrött ballonkabát,

azzal védi meg magát.



Mint ki magként

a világba belenőtt,

fakilátótornyából látja

a múltat és a jövőt.


Mint ki űrhajóba öltözött,

és repül a csillagok között,

hoz a Marsról vöröslő követ,

s a kövek helyébe tököt vet.



Figyel, közelről megfigyel.

A legkisebb résen

most bújik ki éppen,

lábnyomát lesi az égen.

Ha jó nyomon van,

akkor nyomot hagy.




Világítunk a kertben



Kedves, a kertünkről még nem meséltem.

Ott lesz az legbelül, talán a föld alatt,

a vízerekben úsznak kardfogú halak,

s az alsó égen felhők lengnek éppen.



Felhők felett ölelésünk világít,

s alatta szálldogál gyökértollú madár.

Lefotózom, rákkal tűzött hajadra száll.

Csörög, karó, majd kígyó lesz a mák itt.



Nyelvem leveledzik, rügyezik és ragoz.

Pacsirták ezt fonják tovább, így lesz magos,

s erre az ágra rászállunk mi ketten.


Valami ok miatt az Isten ide rak,

és mint neonfényű szentjánosbogarak

világítunk e földalatti kertben.


 


Megjelent a 2011/4-es Bárkában.

 








 

2011. szeptember 06.
Kovács Dominik és Kovács Viktor tárcái Barnás Ferenc tárcáiSzakács István Péter tárcáiKollár Árpád tárcái
Fiumei forgószínpadTörténetek az elveszettek földjéről – Egy bánáti német lány memoárja
Petres Kincső: Égetett szienaGulyás Gábor: Kereszteződések
Kiss Judit Ágnes verseiGyőrei Zsolt: Ballada hajdanvolt mestereimrőlEgressy Zoltán: A remeteVasas Tamás: fotók erdőjárásról
Banner Zoltán: JutalomjátékZalán Tibor: Papírváros 5 – betegen-szilánkBalássy Fanni: Tebenned hittemKiss Ottó: Fekete kapu, rozsdás szög
Bejelentkezés


A regisztrációhoz kattintson ide!
MegrendelésArchívumFedélzeti naplóImpresszum
Csatlakozz a facebook - oldalunkhoz!

        Jókai Színház Bekescsaba.jpgnka-logo_v4.pngmka_logo_mk_logo.pngpk__-logo_hun-01.pngMMAlogoC_1_ketsoros__1_.jpg