Hírek
Fejléc



Január a Gyulai Várszínházban



     A 2008-as év első hónapjában is színvonalas programokkal várják az érdeklődőket a Gyulai Várszínház Kamaratermébe. Január 9-én este fél hétkor nyílik az a grafikai kiállítás, amely Madách Imre: Az ember tragédiája című drámához készült illusztrációkat mutatja be. Nagyon sok neves grafikust megihletett az egyik legismertebb, legfilozofikusabb magyar dráma, Az ember tragédiája. Sokan készítettek sorozatokat a műből az egyes színeket megjelenítve, de készültek egyedi alkotások is. A Nemzeti Színház tulajdonában van az az anyag, amely most Gyulán is látható. A kiállított grafikai másolatok neves képzőművészek munkái: Haranghy Jenő, Zichy Mihály, Hincz Gyula, Kass János, Kondor Béla, Würtz Ádám, Bálint Endre, Lukovszky László.

Dúl Antal      Január 9-én este 7 órakor egy érdekes beszélgetésre kerül sor. Nyáron mutatta be a Gyulai Várszínház Hamvas Béla: Karnevál című regényét felolvasószínházi formában. Az első előadás előtt egy beszélgetést hallhattak Dúl Antal teológussal, a Hamvas életmű gondozójával az író gondolatvilágáról, az élet nagy kérdéseiről. Akkor olyan izgalmas beszélgetés alakult ott ki, hogy megígérte Dúl Antal, szívesen folytatja az előadást egy más alkalommal. Erre ezen az esten kerül sor Út az ismeretlenbe címmel. Mindenkit várnak, akit érdekelnek a XXI. századi ember és a világ kapcsolatának kérdései, Hamvas Béla szellemi öröksége, a hagyomány és a modern világ kapcsolata.


     Január 18-án latin estet rendeznek, amelynek vendége a kubai és brazil táncosokból álló Ritmo Latino táncegyüttes lesz. A vérpezsdítő és látványos latin amerikai táncok bemutatója után lehetőség lesz tánctanulásra is a parketten. A Ritmo Latino táncegyüttes 12 éve lép fel sikerrel a világ számos részén. Az együttes vezetője a kubai Daniel, aki gyermek kora óta tanulja a latin táncokat, a salsát, a sambát és a merenguét. A karneváli hangulat garantált! 


A Ritmo Latino táncegyüttes



     Január 25-én jazz koncertet rendeznek. A jelenleg Gyulán élő, az USÁ-ból nemrég hazatért jazz zongorista Szaniszló János és barátai lépnek fel este héttől. A koncert első felében elhangzik a mostanában rögzített cd anyaga, még a második részben igazi örömzenélésre kerül sor. Ekkor a legendás egykori békéscsabai Hat Szív együttes tagjai lépnek színpadra a zongorista vendégeiként.

     Január 29-én a neves színész, Tahi Tóth László lesz a vendége a Kamarateremnek. Miből élnek az emberek? című önálló estjén többek között Karinthytól, Moldova Györgytől, Nagy Bandó Andrástól hangzanak el humoros írások, illetve kuplékat is hallhatnak az érdeklődők. A zenés esten tehát vidámságé lesz a főszerep.


Tahi Tóth László









Cím: Gyula, Kossuth u. 13. Tel.: 66/463-148; 30/639-9062
E-mail: gyulaivarszinhaz@t-online.hu; ;
Honlap: http://www.gyulaivarszinhaz.hu/
A színház a műsor-, a szereplő- és a helyszínváltoztatás jogát fenntartja!

Főlap


2008. január 08.
Magyary Ágnes tárcáiKollár Árpád tárcáiSzakács István Péter tárcáiZsille Gábor tárcái
Fiumei forgószínpadTörténetek az elveszettek földjéről – Egy bánáti német lány memoárja
Merkószki Csilla: Innen folytatjukHerbert Fruzsina: Főpróba
Fekete Vince: Írta Székej Kocsárd verseiKiss Ottó: Születésnapom utánSzékely Csaba humoros átirataiBíró József versei
Sarnyai Benedek: geppettoGaraczi László: Miért nem írtam meg a szövegemet a Gyulai Humorfesztiválra?Balássy Fanni: NászútNagy Koppány Zsolt: Telefont a gyermeknek
Bejelentkezés


A regisztrációhoz kattintson ide!
MegrendelésArchívumFedélzeti naplóImpresszum
Csatlakozz a facebook - oldalunkhoz!

        Jókai Színház Bekescsaba.jpgnka-logo_v4.pngmka_logo_mk_logo.pngpk__-logo_hun-01.pngMMAlogoC_1_ketsoros__1_.jpg