Hírek

 

 

 

 

L. Simon László új funkciója

 

 

L. Simon László József Attila-díjas író, szerkesztő május 14-én lemondott az Írószövetségben betöltött titkári funkciójáról. A 1972-ben, Székesfehérváron született, eddig 11 kötetet jegyző alkotót idén a Fidesz színeiben egyéni parlamenti képviselővé választották. Ő lett az Országgyűlés Kulturális- és sajtóbizottságának elnöke. Ugyan a képviselőség jogi értelemben nem összeférhetetlen az ország egyik legrangosabb társadalmi szervezetében vállalt vezetői szereppel, ám a kormánypárti politizálás etikailag nem egyeztethető össze a civil érdekképviseleti munkával. Elmondása szerint ezért döntött úgy L. Simon, hogy megválik választott civil tisztségeitől, így a Magyar Irodalmi Szerzői Jogvédő és Jogkezelő Egyesület elnöki funkciójától is. Az Országgyűlés új Kulturális- és sajtóbizottságának vezetője 1998 és 2004 között a Fiatal Írók Szövetségének elnöke, 2004-től a Magyar Írószövetség titkára volt.

 


 

2010. május 18.
Kovács Dominik és Kovács Viktor tárcái Barnás Ferenc tárcáiSzakács István Péter tárcáiKollár Árpád tárcái
Fiumei forgószínpadTörténetek az elveszettek földjéről – Egy bánáti német lány memoárja
Petres Kincső: Égetett szienaGulyás Gábor: Kereszteződések
Győrei Zsolt: Ballada hajdanvolt mestereimrőlEgressy Zoltán: A remeteVasas Tamás: fotók erdőjárásrólHodossy Gyula: Még tart
Banner Zoltán: JutalomjátékZalán Tibor: Papírváros 5 – betegen-szilánkBalássy Fanni: Tebenned hittemKiss Ottó: Fekete kapu, rozsdás szög
Bejelentkezés


A regisztrációhoz kattintson ide!
MegrendelésArchívumFedélzeti naplóImpresszum
Csatlakozz a facebook - oldalunkhoz!

        Jókai Színház Bekescsaba.jpgnka-logo_v4.pngmka_logo_mk_logo.pngpk__-logo_hun-01.pngMMAlogoC_1_ketsoros__1_.jpg